а) Барону Мюнхаузену а років, а його кінь на 25 років молодший. У скільки разів барон старший від

свого коня? б) Лікар Айболить ішов до хворих спочатку 5 годин зі швидкістю b км/год, а потім ще 3 години зі швидкістю с км/год. Який шлях пройшов лікар Айболить за весь цей час? в) У лисиці Аліси було сольдо. Вона купила собі з шпильки по ціні п сольдо і бантик за 6 сольдо. Скільки грошей у неї залишилось? г) Поштар Печкін першого дня розніс за 4 години х листів, а другого дня за той самий час - на 12 листів більше. На скільки продуктивність поштаря Пєчкіна другого дня була більша, ніж першого? (Вважати, що за кожну годину Пєчкін розносить однакову кількість листів).​

Ответы на вопрос

Отвечает Гафитулин Руслан.

а) Нехай Барону Мюнхаузену років \(x\). Його кінь буде старший на 25 років, отже, кінь буде мати \(x - 25\) років.

Різниця в віку: \(x - (x - 25) = 25\) років.

У скільки разів барон старший від свого коня: \(\frac{{25}}{{25}} = 1\) раз.

б) Відстань можна визначити за формулою: \(s = vt\), де \(v\) - швидкість, \(t\) - час.

Перші 5 годин ішов зі швидкістю \(b\) км/год, тобто пройшов \(5b\) км.

Потім ще 3 години ішов зі швидкістю \(c\) км/год, пройшовши \(3c\) км.

Загальний шлях: \(5b + 3c\) км.

в) Нехай у лисиці Аліси було \(s\) сольдо. Вона купила шпильку за ціну \(p\) сольдо і бантик за 6 сольдо.

Після покупки залишилось: \(s - p - 6\) сольдо.

г) Нехай першого дня Поштар Печкін розніс \(x\) листів за 4 години. Тоді його продуктивність становила \(\frac{x}{4}\) листів/год.

Другого дня він розніс на 12 листів більше, отже, розніс \(x + 12\) листів за той самий час (4 години). Продуктивність другого дня становить \(\frac{x+12}{4}\) листів/год.

Різниця у продуктивності: \(\frac{x+12}{4} - \frac{x}{4} = \frac{12}{4} = 3\) листів/год.