Hesablayın. a) sqrt(144) + sqrt(25) b) sqrt(144 + 25) e) sqrt(289) - sqrt(64) c) sqrt(11 +

sqrt(25)) d) sqrt(29 - sqrt(16)) f) sqrt(289 - 64) 8) sqrt(49 - sqrt(169)) h) sqrt(sqrt(144) + sqrt(16))​

Ответы на вопрос

Отвечает Русакович Влад.

Ответ:

Tabii ki! İşlemleri yapalım:

a) sqrt(144) + sqrt(25) = 12 + 5 = 17

b) sqrt(144 + 25) = sqrt(169) = 13

c) sqrt(11 + sqrt(25)) = sqrt(11 + 5) = sqrt(16) = 4

d) sqrt(29 - sqrt(16)) = sqrt(29 - 4) = sqrt(25) = 5

e) sqrt(289) - sqrt(64) = 17 - 8 = 9

f) sqrt(289 - 64) = sqrt(225) = 15

g) sqrt(49 - sqrt(169)) = sqrt(49 - 13) = sqrt(36) = 6

h) sqrt(sqrt(144) + sqrt(16)) = sqrt(12 + 4) = sqrt(16) = 4

Umarım bu doğru sonuçlar size yardımcı olur! Eğer başka bir şey sormak isterseniz, lütfen sormaktan çekinmeyin.