Між шкільними бібліотеками поділили 96 тлумачних і 144 орфографічних словників української мови.

Скільки було шкіл, якщо відомо, що їх не менше ніж 25, і всі школи отримали однакові комплекти зі словників двох видів?

Ответы на вопрос

Отвечает Волочай Елена.

Ответ:Добрий вечір!

46 шкіл

Пошаговое объяснение:

Розкладемо на множники:

1) 92 = 2 × 2 × 23 = 4 × 23 = 2 × 46

2) 144 = 2 × 3 × 23 = 6 × 23 = 3 × 46

3) 92 + 138 = 230 всього словників

4) 230 = 2 × 5 × 23 = 10 × 23 = 5 × 46

Поділити порівну можна так:

1. Між 25 - мя школами по 4 тлумачних і 6 орфографічних словника,

тобто. по 10 словників (однакова кількість словників для кожної школи)

2. Між 46-ма школами по 2 тлумачних і 3 орфографічних словника,тобто. по 5 словників (однакова кількість словників для кожної школи)

Відповідь: шкіл було 46