Для шкільної їдальні закупили сік. Томатного та березового було разом 112 банок, а решта —

вишневий, до того ж вишневого на 53 банки більше, ніж томатного. Скільки банок соку кожного виду було закуплено, якщо всього було 258 банок?

Ответы на вопрос

Отвечает Лешків Юра.

Відповідь:

томатний сік - 93 банки;

вишневий сік - 146 банок;

березовий сік - 19 банок.

Задача:

Для шкільної їдальні закупили сік. Томатного та березового було разом 112 банок, а решта — вишневий, до того ж вишневого на 53 банки більше, ніж томатного. Скільки банок соку кожного виду було закуплено, якщо всього було 258 банок?

Розв'язання:

Нехай було х банок томатного соку, тоді х+53 банок - вишневого, а березового - (112-х) банок. Оскільки всього було 258 банок соку, то можна скласти та розв'язати рівняння:

х+(х+53)+(112-х)=258

х+165=258

х=258-165

х=93

Отже, томатного соку було 93 банки, вишневого - х+53=93+53=146 (банок), а березового - 112-х=112-93=19 (банок).

Відповідь: томатний сік - 93 банки; вишневий сік - 146 банок; березовий сік - 19 банок.

#SPJ1