Розв'яжіть рівняння а)3/х=11/45-2/45 б) х/10=1 2/5+2 1/5​


Ответы на вопрос

Отвечает Бурянская Ника.

Відповідь:

а) Розглянемо рівняння 3/x = 11/45 - 2/45:

3/x = (11 - 2)/45

3/x = 9/45

Тепер скоротимо дріб 9/45:

3/x = 1/5

Тепер помножимо обидві сторони на x, щоб виразити x:

3 = (1/5) * x

Тепер поділимо обидві сторони на (1/5):

3 / (1/5) = x

3 * 5 = x

15 = x

Отже, x = 15.

б) Розглянемо рівняння x/10 = 1 2/5 + 2 1/5.

Спочатку переведемо змішані дроби у неправильні:

1 2/5 = (5 * 1 + 2)/5 = 7/5

2 1/5 = (5 * 2 + 1)/5 = 11/5

Отже, маємо:

x/10 = 7/5 + 11/5

Тепер додамо дроби:

x/10 = (7 + 11)/5

x/10 = 18/5

Далі помножимо обидві сторони на 10, щоб виразити x:

x = (18/5) * 10

x = 36

Отже, x = 36.

Покрокове пояснення: