2. Сторона ромба – ціле число. Укажіть число, яке може бути значенням периметра ромба: A) 15 Б) 49

B) 27 Г) 28​

Ответы на вопрос

Отвечает Аскерова Ирада.

Рромба = 4а

а = Рромба/4

А) а = 15/4 = 3,75 — не ціле число.

Б) а = 49/4 = 12,25 — не ціле число.

В) а = 27/4 = 6,75 — не ціле число.

Г) а = 28/4 = 7 — ціле число!

Отже, вірний варіант відповіді: Г.