Майстру та його учневі було доручено виготовити партію однакових деталей.Після того, як майстер

відпрацював 3 год, а учень-4 год, то було виконано третину замовлення. Коли б майстер прцював ще 4 год, то виконано стало 5/9. За який час учень САМ виконав би замовлення?

Ответы на вопрос

Отвечает Писакин Валентин.

Після того, як майстер відпрацював 3 год, а учень 4 год, вони разом виконали 1/3 замовлення.

Далі майстер попрацював ще 4 год та стало виконано 5/9 замовлення.

Звідси можемо знайти яку частину роботи майстер виконав додатково :

5/9-1/3 = 2/9

Тобто майстер за 4 години виконує 2/9 роботи, значить за одну годину виконує 2/9:4 = 1/18 роботи.

Тоді можемо знайти скільки роботи виконав учень:

1/3-3*1/18=1/6

Тобто учень за 4 години виконав 1/6 від замовлення, тоді можемо порахувати скільки знадобилося б учню часу для виконання всього замовлення:

4*6=24 години