Розв'яжіть рівняння за теоремою Вієта 14x²-17x+3=0​


Ответы на вопрос

Отвечает Перкатий Максім.

Ответ:

Пригадаємо теорему Вієта:

х² + px + q = 0

\left \{ {{X1+X2 = -P} \atop {X1 * X2 = Q}} \right.

Але, щоб користуватися цією теоремою треба привести перший аргумент до вигляду х², а у нас 14х² і ніяк позбутися цього ми не можемо, залишається тільки розв'язувати дискримінантом.

14х² - 17x + 3 = 0

D = -17² - 4 · 14 · 3 = 121

x1 = \frac{17 -\sqrt{121} }{2 * 14 }

x1 = \frac{3}{14}

x2= \frac{17 +\sqrt{121} }{2 * 14 }

x2 = 1