11. З дзвюх турысцкіх баз, адлегласць паміж якімі 27 км, адначасова насустрач адзін аднаму выйшлі

два атра- ды. Першы атрад рухаўся са скорасцю 4 км/г, а дру- са скорасцю 5 км/г. Праз колькі гадзін атрады сустрэнуцца? ? 4 км/г 5 км/r 27 км

Ответы на вопрос

Отвечает Акуленко Ульяна.

Решение:

1)4+5=9(км/ч)

2)27/9=3(ч)

Ответ;через 3 часа.