З двух гарадоу,адлегласць памиж якими 1278 км,адначасова насустрач адин аднаму выйшли два

цягники.Адин прайшоу 552 км,а други- на 90 км менш.Якая адлегласць засталася памиж цягниками?

Ответы на вопрос

Отвечает Олина Инга.
1) 552 - 90 = 462(м) - прошёл второй
2) 552 + 462 = 1014(м) прошли оба
3) 1278 - 1014 = 164(м) - осталось между ними