З двух гарадоу адначасова насустрач адин аднаму выйшли два грузавыя цягники.скорасць першага

цягника 46км/г,скорасць другога-49 км/г.цягники сустрэлися праз 6 г.знайдзи адлегласць памиж гарадами.

Ответы на вопрос

Отвечает Каспийская Александра.
46+49=95(км)- проехали за 1 час
95*6=570(км)- расстояние между городами




2 способ
46*6=276(км) -проехал первый поезд
49*6=294(км)- проехал второй поезд
276+294=570(км)- расстояние между городами