101. Найдите сумму удобным способом: a) 51 +52 +53 +54 +55 +56 +57 +58; 6) 122 124 + 126 + 128 +

130 + 132 + 134 + 136 + 138.

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Павел.

Ответ:

а) 51 +52 +53 +54 +55 +56 +57 +58 = 436

б) 122+ 124 + 126 + 128 + 130 + 132 + 134 + 136 + 138 = 1032

Отвечает Осипов Кирилл.

Ответ:

a) Для знаходження суми цілих чисел, що йдуть по порядку, можна використовувати формулу арифметичної прогресії. У даному випадку маємо арифметичну прогресію від 51 до 58 з кроком 1:

Сума = (кількість членів / 2) * (перший член + останній член)

Сума = (8 / 2) * (51 + 58) = 4 * 109 = 436

Отже, сума чисел від 51 до 58 дорівнює 436.

б) Також можна застосувати аналогічний метод для другого прикладу:

Сума = (кількість членів / 2) * (перший член + останній член)

Сума = (9 / 2) * (122 + 138) = 4.5 * 260 = 1170

Отже, сума чисел від 122 до 138 дорівнює 1170.