Сколько граммов воды надо добавить к 450 г сахарного сиропа, чтобы концентрация сахара в нём

уменьшилась с 5% до 3%?

Ответы на вопрос

Отвечает Айзатулин Никита.

Ответ:

450 г   - 100%

х г       - 5%

х = (450*5)/100 = 22,5 (г)  цукор

х г           - 100%

22,5 г      - 3%

х = (22,5*100)/3 = 750 (г)     3% сироп

750 – 450 = 300 (г) вода

Отже, треба долити 300 г води

Пошаговое объяснение: Спочатку знаходимо к-сть цукру в 5% сиропі. Оскільки к-сть цукру не змінюється, то шукаємо в якій к-сті сиропу вона становить 3%. Потім від отриманої кількості сиропу віднімаємо к-сть 5% сиропу, це і буде вода, яку треба долити.