ABC uchburchakning AB tomoni 36 mm va u BC tomondan 3 marta gisga. Agar uchburchak perimetri 225 mm

bolsa, AC tomoni tоping?​

Ответы на вопрос

Отвечает Худякова Лера.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

P = a + b + c

a = x; b = x + 3,5; c = x - 2,7

x + (x + 3,5) + (x - 2,7) = 27,8

3x + 0,8 = 27,8

3x = 27,8 - 0,8

3x = 27

x = 27 : 3

x = 9 (a)

b = 9 + 3,5 = 12,5 cm

Javob:

Uchburchakning uzun tomoni 12,5 cm