СРОЧНО!!! Човен плив за течією 2,5 години - проти течії 3,4 години. Шлях який човен пройшов за

течією на 8,5 км коротший ніж шлях який пройшов човен проти течії. Знайдіть власну швидкість човна якщо швидкість течії 1км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Сафронова Лиза.

Пусть х км/ч - собственная скорость лодки, тогда (х - 1) км/ч - скорость лодки против течения реки, (х + 1) - скорость лодки по течению реки. Уравнение:

(х - 1) · 3,4 = (х + 1) · 2,5 + 8,5

3,4х - 3,4 = 2,5х + 2,5 + 8,5

3,4х - 2,5х = 11 + 3,4

0,9х = 14,4

х = 14,4 : 0,9

х = 16

Вiдповiдь: 16 км/год власна швидкiсть човна.