О 10 год з пункту А виїхав вантажний автомобіль зі швидкістю 42,4 км/год. О 13 год 30хв з цього ж

пункту в тому самому напрямі виїхав мотоцикліст зі шв. 78,5 км/год. Якою буде відстань муж ними о 15 год 30 кв? О 18 год? ПОМОГИТЕ, ДАЮ 25 БАЛЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

При розв'язанні такого роду задач важливо зрозуміти, що ключовим є різниця швидкостей двох транспортних засобів, оскільки це дозволить нам зрозуміти, наскільки швидко мотоцикліст доганяє вантажівку.

Для початку розглянемо період з 10 до 13:30. За цей час вантажівка проїхала відстань, яка дорівнює (13:30 - 10:00) * 42,4 = 3,5 * 42,4 = 148 км.

О 13:30 мотоцикліст розпочав рух зі швидкістю 78,5 км/год, а швидкість вантажівки залишається незмінною - 42,4 км/год. Різниця швидкостей становить 78,5 - 42,4 = 36,1 км/год. Це означає, що мотоцикліст скорочує відстань між собою і вантажівкою на 36,1 км за годину.

1) Знайдемо відстань між ними о 15:30. Це буде через 2 години після того, як мотоцикліст розпочав рух. За цей час мотоцикліст скоротить відстань на 2 * 36,1 = 72,2 км. Тому о 15:30 відстань між ними буде дорівнювати 148 - 72,2 = 75,8 км.

2) Тепер знайдемо відстань між ними о 18:00. Це буде через 4,5 години після початку руху мотоцикліста. За цей час мотоцикліст скоротить відстань на 4,5 * 36,1 = 162,45 км. Оскільки початкова відстань (о 13:30) становила 148 км і мотоцикліст за цей час проїхав більше, він не просто догонить вантажівку, а й обігне її. Відстань між ними о 18:00 буде дорівнювати 162,45 - 148 = 14,45 км. Мотоцикліст буде попереду на 14,45 км.