Знайдіть нсд та нск чисел 132 і 180​


Ответы на вопрос

Отвечает Караева Вика.

Ответ:

Удачі

Пошаговое объяснение:

Щоб знайти найбільший спільний дільник (НСД) чисел 132 і 180, ми можемо скористатися алгоритмом Евкліда.

Ділимо більше число на менше: 180 ÷ 132 = 1 з залишком 48.

Далі ділимо отриманий залишок (48) на попередній залишок (132): 132 : 48 = 2 з залишком 36.

Повторюємо крок 2, доки отримуємо залишок 0. Далі ділимо

48 : 36= 1

з залишком 12.

Потім ділимо 36 : 12=3

з залишком 0.

Останній ненульовий залишок є НСД чисел 132 і 180. У нашому випадку, НСД(132, 180) = 12.

Щоб знайти найменше спільне кратне (НСК) чисел 132 і 180, ми можемо використовувати формулу:

НСК(132, 180) = (132 * 180) : НСД(132, 180)

Підставляємо значення НСД:

НСК(132, 180) = (132 * 180) : 12 = 1980

Отже, НСД чисел 132 і 180 дорівнює 12, а НСК дорівнює 1980.