Гноми вирішили прикрасити галявину перед своєю хатинкою. Ско-пали три грядки, щоб посадити

гладіолуси та іриси. Всього гноми мали 28 цибулин квітів. Коли на двох грядках вони посадили однакову кількість ірисів, одна цибулина виявилася зайвою. На третій грядці гноми посадили стільки гладіолусів, скільки було ірисів на одній грядці. Скільки цибулин ірисів зберігали гноми?

Ответы на вопрос

Отвечает Леонардыч Евгений.

Відповідь:

19 цибулин ірисів

Пояснення:

Гноми вирішили прикрасити галявину перед своєю хатинкою. Скопали три грядки, щоб посадити гладіолуси та іриси. Всього гноми мали 28 цибулин квітів. Коли на двох грядках вони посадили однакову кількість ірисів, одна цибулина виявилася зайвою. На третій грядці гноми посадили стільки гладіолусів, скільки було ірисів на одній грядці. Скільки цибулин ірисів зберігали гноми?

Розв'язання:

Нехай на двох грядках гноми посадили по х цибулин ірисів. Оскільки після посадки ірисів одна цибула виявилась зайвою, то всього було (2х+1) цибулин ірисів (2 грядки по х цибулин + 1 зайва цибулина). На третій грядці гноми посадили стільки гладіолусів, скільки було ірисів на одній грядці, тобто х цибулин.

Всього гноми мали 28 цибулин квітів, тому можна скласти рівняння:

(2х+1)+х=28

3х+1=28

3х=28-1

3х=27

х=27:3

х=9

Отже, на одній грядці було 9 цибулин ірисів, а всього 2х+1=2*9+1=19 (цибулин) ірисів.

Відповідь: 19 цибулин ірисів.