Задача на перерві. Три дівчинки задали на перерві своїй подрузі задачу на кмітливість. Ось що вони

їй повідомили. В Ути вдвічі більше кольорових олівців, ніж у Регіни, а у Сабіни на 13 олівців менше, ніж у Регіни. Скільки кольорових олівців у кожної з нас, якщо, перерахувавши всі олівці, ми отримали просте число? Воно менше 50, а сума його цифр дорівнює 11. Отже, скільки кольорових олівців у Ути, Регіни та Сабіни окремо і у всіх разом?

Ответы на вопрос

Отвечает Мурат Ерген.

Подумаем, сколько всего может быть карандашей у девочек. Это число двузначное, сумма цифр которого, равна 11.  Перечислим эти числа:

29, 38, 47, 56, 65, 74, 83, 92.

Из них только три числа меньше 50. Это 29, 38, 47.

Пусть у Регины было х карандашей, тогда у Ути 2х, а у Сабины х-13 карандашей. Причём х - целое число

2х+х+х-13=4х-13 - всего карандашей у девочек.

4х-13=29

4х=42

х=10,5 - не подходит

4х-13=38

4х=51

х=12,75 - не подходит

4х-13=47

4х=60

х=15 (к) - У Регины

15*2=30 (к) - у Ути

15-13=2 (к) - у Сабины

Ответ: всего у девочек 47 карандашей. Из них у Ути 30, у Регины 15, у Сабины 2.