за тридні зорали 238 га землі. за перший день зорали на 30 % більше, ніж за другий, а за третій

половину площі, зораної за другий день. скільки гектарів землі зорано за третій день?

Ответы на вопрос

Отвечает Кудреватых Евгения.

х га - за второй день

х + 0,3х = 1,3х га - за первый день

0,5 · х = 0,5х га - за третий день

Всего за три дня 238 га земли. Уравнение:

х + 1,3х + 0,5х = 238

2,8х = 238

х = 238 : 2,8

х = 85 (га) - за второй день

1,3х = 1,3 · 85 = 110,5 (га) - за первый день

0,5х = 0,5 · 85 = 42,5 (га) - за третий день

Вiдповiдь: 42,5 га.