Два автомобіля виїхали одночасно назустріч один одному з двох населених пунктів, відстань між якими

425 км, і зустрілися через 2,5 год . Швидкість першого автомобіля на 30 км/год більша за другого. З якою швидкістю рухався перший автомобіль?

Ответы на вопрос

Отвечает Мэрин Мелисса.

А -------------------------------- 425 км ----------------------------------- В

-----> (х + 30)                     t = 2,5 ч                        х км/ч <-----

1 способ.

1) 425 : 2,5 = 170 (км/ч) - скорость сближения;

2) 170 - 30 = 140 (км/ч) - поровну на двоих;

3) 140 : 2 = 70 (км/ч) - скорость одного автомобиля;

4) 70 + 30 = 100 (км/ч) - скорость другого автомобиля.

2 способ.

Пусть х (км/ч) - скорость первого автомобиля, тогда (х - 30) км/ч - скорость второго автомобиля. Уравнение:

(х + х - 30) · 2,5 = 425

2х - 30 = 425 : 2,5

2х - 30 = 170

2х = 170 + 30

2х = 200

х = 200 : 2

х = 100

Вiдповiдь: 100 км/год - швидкiсть першого автомобiля.