№ 8  Подумай, как можно выполнить умножение на 9. Объясни этот прием. Воспользуйся им при

вычислениях. 46 х 10 =              67 х 10 = 25 х 10  = 58 х 10 =     19 х 10 = 88 х 10 = 46 х 9 =                67 х 9 = 25 х 9 =              58 х 9 = 19х9= 88 х 9 =   ​

Ответы на вопрос

Отвечает Лыгина Таня.

:Метод умноження на 9 можна виконати шляхом використання властивості, яка полягає в тому, що 9 можна подати як 10 - 1. Таким чином, ми можемо розкласти умноження на 9 на дві частини: спочатку ми помножимо число на 10, а потім віднімемо від результату саме це число. Ось приклади:

1. 46 х 10 = 460 (спочатку множимо на 10)

2. 67 х 10 = 670 (спочатку множимо на 10)

3. 25 х 10 = 250 (спочатку множимо на 10)

4. 58 х 10 = 580 (спочатку множимо на 10)

5. 19 х 10 = 190 (спочатку множимо на 10)

6. 88 х 10 = 880 (спочатку множимо на 10)

Тепер використовуючи метод умноження на 9:

1. 46 х 9 = (46 х 10) - 46 = 460 - 46 = 414

2. 67 х 9 = (67 х 10) - 67 = 670 - 67 = 603

3. 25 х 9 = (25 х 10) - 25 = 250 - 25 = 225

4. 58 х 9 = (58 х 10) - 58 = 580 - 58 = 522

5. 19 х 9 = (19 х 10) - 19 = 190 - 19 = 171

6. 88 х 9 = (88 х 10) - 88 = 880 - 88 = 792

Отже, ви можете використовувати цей метод для обчислення добутків на 9, розкладаючи їх на два етапи: спочатку помножте на 10, а потім відніміть вихідне число.