897. Жүрдек пойыз жүк пойызына қарағанда 30 км/сағ артық жылдамдықпен жүрді. Жүрдек пойыздың 6

сағ жүрген жолыжүк пойызының 8 сағ жүрген жолынан 60 км артық болды.Жүк пойызының жылдамдығын табыңдар.паааажллста помогите срочноооо​

Ответы на вопрос

Отвечает Лобакова Даша.

№897

Пойыз-х+30

Жүрдек пойыз-х

(x + 30)6 = 8 + 60 \\ 180 - 60 = 8x - 6x \\ 120 = 2x \\ x = 60

Пойыз-90км/сағ

Жүрдек пойыз-60км/сағ.