Два екскаватори, працюючи разом, можуть вирити котлован за 48 год. За який час може вирити

котлован кожен із них окремо, якщо другий працює в 1,5 рази швидше, чим перший? Решите плз

Ответы на вопрос

Отвечает Swarczewska Olga.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай перший екскаватор викопає самостійо котлован за - х год, тоді другий викопає котлован за 1,5х год., а продуктивність праці  за одну годину першого екскаватора складає- 1/x , другого - 1/(1,5x) . А вся виконана робота дорівнює 1

Складаємо рівняння:

48( 1/х + 1/1,5х)= 1

48 * (1 +1,5) = 1,5х

120 = 1,5х

х= 120 : 1,5

х= 80  годин перший екскаватор викопає самостійо котлован

1,5х = 1,5 * 80 = 120 год другий єкскаватор викопає самостійно котлован