Срочно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Основа прямої призми – прямокутний трикутник з катетами 3см і

4см, а бічне ребро дорівнює 5см. Знайдіть площу повної поверхні призми.

Ответы на вопрос

Отвечает Киров Дмитрий.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

У  прямої призми,  бічні ребра перпендикулярні площині підстави, тобто бічне ребро - висота.

Знайдемо третій катет згідно т. Піфагора

с² = 3² + 4² = 9 + 16 = 25

с = 5 см

Периметр основа дорівнює:

Р осн.= 3 + 4 + 5 = 12 см

Площа бокової поверхні дорівнює:

Sбок = Росн * Н = 12 * 5 = 60 см²

Площа основи дорівнює:

Sосн. = 1/2a* b = 1/2 * 3 * 4 = 6 см²

Площа повної поверхні призми :

Sп.п. = 2Sосн. + Sб.п = 2 * 6 + 60 = 72 см²