При яких натуральних значеннях n обидва дроби 8/n+2 і n/4 є неправильними?


Ответы на вопрос

Отвечает Гаврик Виталий.

Для того, щоб дріб був правильним, чисельник має бути меншим за знаменник. Тому нам потрібно знайти такі значення n, для яких буде виконуватись хоча б одне з двох нерівностей:

8/(n + 2) >= 1

або

n/4 <= 1

Розв'язуємо першу нерівність:

8/(n + 2) >= 1

8 >= n + 2

6 >= n

Отже, ми отримали, що n не може бути більшим за 6.

Розв'язуємо другу нерівність:

n/4 <= 1

n <= 4

Отже, ми отримали, що n не може бути більшим за 4.

Таким чином, ми отримали, що обидва дроби будуть неправильними, якщо n приймає будь-яке натуральне значення, що задовольняє нерівності:

n > 6 або n > 4

Отже, можна записати відповідь: обидва дроби є неправильними при n > 6 або n > 4.