Спростіть вираз 0,4×а×2,5-0,3×а×0,1+2,4а-1,352 і обчисліть його значення, якщо а=1,16.


Ответы на вопрос

Отвечает Косарев Никита.

Відповідь: 2,5572.

Покрокове пояснення:

Щоб спростити вираз, ми можемо здійснити обчислення почергово, використовуючи значення а. Замінимо а на 1,16 і виконаємо обчислення:

0,4 × а × 2,5 - 0,3 × а × 0,1 + 2,4а - 1,352

Замінюємо а на 1,16:

0,4 × 1,16 × 2,5 - 0,3 × 1,16 × 0,1 + 2,4 × 1,16 - 1,352

Обчислюємо кожну частину:

0,4 × 1,16 × 2,5 = 1,16 × 1 = 1,16

0,3 × 1,16 × 0,1 = 0,0348

2,4 × 1,16 = 2,784

Тепер замінюємо обчислені значення у виразі:

1,16 - 0,0348 + 2,784 - 1,352

Обчислюємо суму:

2,5572

Отже, значення виразу 0,4 × а × 2,5 - 0,3 × а × 0,1 + 2,4а - 1,352, при а = 1,16, дорівнює 2,5572.