Турист повинен пройти 40, 5 км за 9 год, але першi 5 год вiн йшов зі швидкістю, що була на 0,5

км/год бiльшою, нiж він передбачав. З якою швидкістю потрібно йти туристу далі, щоб прийти у призначене місце своєчасно?​

Ответы на вопрос

Отвечает Галиуллина Ляйсан.

Щоб знайти середню швидкість, з якою турист повинен рухатись, щоб пройти залишок відстані за залишок часу, спочатку знайдемо, яка відстань він пройшов протягом перших 5 годин:

відстань = швидкість × час = (40,5 / 9) × 5 = 22,5 км

Залишок відстані, яку потрібно пройти, становить:

40,5 - 22,5 = 18 км

Залишок часу, за який потрібно пройти цю відстань, складає:

9 - 5 = 4 год

Отже, щоб пройти залишок відстані за залишок часу, турист повинен рухатись з середньою швидкістю:

швидкість = відстань / час = 18 км / 4 год = 4,5 км/год

Протягом перших 5 годин турист рухався зі швидкістю 40,5 / 5 = 8,1 км/год + 0,5 км/год (що було на 0,5 км/год більше, ніж передбачалося), тому його швидкість на залишку відстані повинна бути на 0,5 км/год меншою, ніж середня швидкість, тобто:

швидкість = 4,5 - 0,5 = 4 км/год

Отже, турист повинен рухатись зі швидкістю 4 км/год на залишку відстані, щоб прийти у призначене місце своєчасно.