СРОЧНО ПОМОГПТЕ Човен проплив 16 км проти течії річки, витративши вдвічі менше часу, ніж на

подолання 36 км за течією. Власна швидкість човна є сталою. Визначте власну швидкість човна (у км/год), якщо швидкість течії дорівнює 3,5 км/год ​

Ответы на вопрос

Отвечает Константинопольский Деметрий.

Готово сделал все на скрине брат хорошего дня


Отвечает Чумичкин Вова.

Ответ:

Позначимо власну швидкість човна як V, а час, за який він подолав 16 км проти течії, як t. Тоді ми можемо записати:

16 = (V - 3.5) * t

Аналогічно, позначимо час, за який човен подолав 36 км за течією, як t2. За умовою задачі, цей час вдвічі більший за час на подолання 16 км проти течії, тому:

t2 = 2t

Також ми знаємо, що швидкість човна є сталою, тому він повинен мати однакову швидкість на обох ділянках. З цього можемо отримати ще одне рівняння:

36 = (V + 3.5) * t2

Замінюємо t2 на 2t:

36 = (V + 3.5) * 2t

18 = (V + 3.5) * t

Підставляємо значення t з першого рівняння:

18 = (V + 3.5) * (16 / (V - 3.5))

Розв'язуємо це рівняння відносно V:

18 * (V - 3.5) = (V + 3.5) * 16

18V - 63 = 16V + 56

2V = 119

V = 59.5 км/год

Отже, власна швидкість човна дорівнює 59.5 км/год.