(х-5)(3х+9)=0 знайти менший розв'язок рівняння


Ответы на вопрос

Отвечает Оразбай Ахмедияр.

Ответ: Розкриваємо дужки за допомогою дистрибутивності:

(х-5)(3х+9) = 0

3х^2 - 15х + 9х - 45 = 0

3х^2 - 6х - 45 = 0

Ділимо обидві частини на 3:

х^2 - 2х - 15 = 0

Тепер застосуємо формулу коренів квадратного рівняння:

х₁,₂ = (-b ± √(b² - 4ac)) / 2a

Замінюємо a, b та c на відповідні значення:

х₁,₂ = (-(-2) ± √((-2)² - 4(1)(-15))) / 2(1)

х₁,₂ = (2 ± √(4 + 60)) / 2

х₁,₂ = (2 ± √64) / 2

х₁ = (2 + 8) / 2 = 5

х₂ = (2 - 8) / 2 = -3

Отже, менший розв'язок цього рівняння дорівнює -3.

Отвечает Лыдина Александра.

Ответ:

(x-5)(3x+9)=0

x-5=0        3x+9=0

x=5:1          x=-9:3

x=5            x=-3

Пошаговое объяснение: