Сума двох чисел дорівнює 500. Знайдіть ці числа, якщо різниця часток від ділення кожного з них на

50 дорівнює 4

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ: два числа дорівнюють 200 та 300.

Пошаговое объяснение:
Позначимо два числа, які потрібно знайти, як x та y. За умовою задачі, маємо систему рівнянь:

x + y = 500 ---(1)

(x/50 - y/50) - (y/50 - x/50) = 4

x/50 - y/50 - y/50 + x/50 = 4

2x/50 - 2y/50 = 4

x - y = 100 ---(2)

Розв'язуємо систему рівнянь (1) і (2), віднімаючи рівняння (2) від рівняння (1):

x + y - (x - y) = 500 - 100

2y = 400

y = 200

Підставляємо значення y у рівняння (1), щоб знайти значення x:

x + 200 = 500

x = 300

Отже, два числа дорівнюють 200 та 300.