Задача 1. Користуючись таблицею врожайності насіння соняшнику в Україні, обчисліть розмах, середнє

значення, медіану та моду даноï вибірки. Складіть полігон частот для даної вибірки. Рік 2006 2007 2008 2009 2010 2011 Урожайність, ц/га 14 12 15 15 15 18 Рік 2012 2013 2014 2015 2016 2017 Урожайність, ц/га 17 22 19 22 22 20​

Ответы на вопрос

Отвечает Пчелкин Андрей.

Розмах - це різниця між максимальним і мінімальним значеннями вибірки:

Розмах = 22 - 12 = 10

Середнє значення - це сума всіх значень вибірки, поділена на її кількість:

Середнє значення = (14+12+15+15+15+18+17+22+19+22+22+20)/12 = 17.5

Медіана - це значення, яке розділяє вибірку на дві рівні частини:

Сортуємо вибірку: 12, 14, 15, 15, 15, 17, 18, 19, 20, 22, 22, 22.

Кількість елементів в вибірці є парним, тому медіаною є середнє значення двох центральних елементів:

Медіана = (15+17)/2 = 16

Мода - це значення, яке зустрічається найчастіше в вибірці:

Значення 15 тричі повторюється, тому мода дорівнює 15.

Побудуємо полігон частот для даної вибірки, де по горизонтальній осі будуть значення вибірки, а по вертикальній - частоти, з якими ці значення зустрічаються в вибірці:

На графіку видно, що найбільш поширеним значенням вибірки є 15.