Катер пройшов річкою від пристані А до пристані В і повернувся назад. Від А до В катер йшов 2 год.

Через 2,5 год після виходу катера від пристані В йому залишалося пройти до пристані А ще 3 км. Знайдіть відстань між пристанями, якщо швидкість течії річки дорівнює 3 км/год. даже треба!​

Ответы на вопрос

Отвечает Комов Кирилл.

Ответ:

d=21

Пошаговое объяснение:

За умовою задачі катер пройшов відстань від пристані А до пристані В і назад, тому загальна відстань між пристанями складається з двох пройдених відрізків шляхом річки. Позначимо відстань між пристанями як d, а швидкість катера відносно води як v (в км/год). Тоді:

d = 2v + 3 (1)

За умовою катер пройшов відстань від А до В за 2 години. Якщо швидкість течії дорівнює 3 км/год, то швидкість катера відносно землі складається з швидкості відносно води та швидкості течії, тому:

2v = d - 6 (2)

За умовою через 2,5 години після виходу з пристані В до пристані А залишалося пройти ще 3 км. За цей час катер відносно води пройшов відстань 2,5v, тому відстань від пристані В до місця, де катер звернув, складає:

d - 2,5v = 3 (3)

Розв'язавши систему рівнянь (1), (2) і (3), отримаємо:

d = 21

Тому відстань між пристанями складає 21 км.