Дано вершини трикутника АВС: А(-2;1); B(-2;4); С(2;1). Знайти косинуси кутів трикутника.


Ответы на вопрос

Отвечает Рахмангулов Тимур.

Ответ:

Для знаходження косинусів кутів трикутника, ми можемо використовувати формули тригонометрії. Косинус кута визначається як відношення прилеглої сторони до гіпотенузи прямокутного трикутника, якщо ми розглядаємо цей кут.

Виберемо одну зі сторін трикутника як гіпотенузу, а дві інші сторони будуть прилеглими до кута.

Розглянемо кожен з кутів трикутника окремо:

1. Кут A:

Сторони: AB, AC

Довжини сторін:

AB = sqrt((x₂ - x₁)² + (y₂ - y₁)²) = sqrt((-2 - (-2))² + (4 - 1)²) = sqrt(0² + 3²) = sqrt(9) = 3

AC = sqrt((x₃ - x₁)² + (y₃ - y₁)²) = sqrt((2 - (-2))² + (1 - 1)²) = sqrt(4² + 0²) = sqrt(16) = 4

Косинус кута A = AB / AC = 3 / 4 = 0.75

2. Кут B:

Сторони: BA, BC

Довжини сторін:

BA = sqrt((x₁ - x₂)² + (y₁ - y₂)²) = sqrt((-2 - (-2))² + (1 - 4)²) = sqrt(0² + (-3)²) = sqrt(9) = 3

BC = sqrt((x₃ - x₂)² + (y₃ - y₂)²) = sqrt((2 - (-2))² + (1 - 4)²) = sqrt(4² + 3²) = sqrt(16 + 9) = sqrt(25) = 5

Косинус кута B = BA / BC = 3 / 5 = 0.6

3. Кут C:

Сторони: CA, CB

Довжини сторін:

CA = sqrt((x₁ - x₃)² + (y₁ - y₃)²) = sqrt((-2 - 2)² + (1 - 1)²) = sqrt((-4)² + 0²) = sqrt(16) = 4

CB = sqrt((x₂ - x₃)² + (y₂ - y₃)²) = sqrt((-2 - 2)² + (4 - 1)²) = sqrt((-4)² + 3²) = sqrt(16 + 9) = sqrt(25) = 5

Косинус кута C = CA / CB = 4 / 5 = 0.8

Таким чином, косинуси кутів трикутника ABC