Вклад, який знаходився в банку з початку року, зростає до кінця року на певне число процентів.

Знайти це число, якщо відомо, що дехто, поклавши в банк на початку першого року 200 гривень, а на початку другого року знявши з рахунку 130 гривень, на кінець другого року мав на рахунку 115 гривень з вирішеням ​

Ответы на вопрос

Отвечает Емельянов Ваня.

Ответ:

Давайте попробуем

Было 200

стало 200*x

снял 130, осталось (200x-130)

Через год с процентами стало (200x-130)x, тогда

(200x-130)x=115

40x²-26x-23=0

D = b² - 4ac = (-26)² - 4·40·(-23) = 676 + 3680 = 4356

x1 =(-26-66)/80=-0.5 - нет физ. смысла

x2=(26+66)/80=1.15 - похоже на правду

15% в год - процент депозита.

Пошаговое объяснение: