Обчислити значення виразу 3 3/4+2 1/4-3 1/7


Ответы на вопрос

Отвечает Котявина Арина.

Для обчислення значення даного виразу спочатку перетворимо мішані дроби на неправильні:

3 3/4 = (3 × 4 + 3) / 4 = 15/4

2 1/4 = (2 × 4 + 1) / 4 = 9/4

3 1/7 = (3 × 7 + 1) / 7 = 22/7

Тепер обчислимо вираз:

15/4 + 9/4 - 22/7

Знайдемо спільний знаменник для додавання та віднімання дробів:

Спільний знаменник = 4 × 7 = 28

Тепер перетворимо дроби:

15/4 = (15 × 7) / 28 = 105/28

9/4 = (9 × 7) / 28 = 63/28

22/7 = (22 × 4) / 28 = 88/28

Тепер обчислимо вираз:

105/28 + 63/28 - 88/28 = (105 + 63 - 88) / 28 = 80/28

Спростимо дріб:

80/28 = 20/7

Отже, значення виразу:

3 3/4 + 2 1/4 - 3 1/7 = 20/7