Задача 1: "Складання кубика Рубіка" Однокласники Анна, Борис і Катя вирішили скласти кубик

Рубіка. Анна може складати його за 10 хвилин, Борис - за 15 хвилин, а Катя - за 20 хвилин. Скільки часу знадобиться їм, якщо вони почнуть робити це разом? Задача 2: "Змагання на велосипедах" Троє друзів, Марк, Нік і Оля, влаштували змагання на велосипедах. Марк їде зі швидкістю 20 км/год, Нік - 25 км/год, а Оля - 15 км/год. Вони стартують одночасно з одного місця. Скільки часу пройде, перш ніж Марк догонить Олю?

Ответы на вопрос

Отвечает Сулейманов Дамир.

Ответ:

Задача 1:

Для вирішення цієї задачі необхідно знайти загальний час, який знадобиться трьом друзям, щоб скласти кубик Рубіка разом. Для цього потрібно знайти обернене значення кожного часу, потім знайти суму цих обернених значень і взяти обернене значення отриманої суми.

Обернене значення часу Анни: 1/10

Обернене значення часу Бориса: 1/15

Обернене значення часу Каті: 1/20

Сума обернених значень: 1/10 + 1/15 + 1/20 = (6 + 4 + 3) / 60 = 13 / 60

Обернене значення суми: 60 / 13

Тому загальний час, який знадобиться трьом друзям, щоб скласти кубик Рубіка разом, становить 60 / 13 хвилини.

Задача 2:

Для вирішення цієї задачі необхідно знайти час, який пройде, перш ніж Марк догонить Олю. Для цього потрібно знайти різницю в швидкості між Марком і Олею, а потім поділити відстань між ними на цю різницю.

Різниця в швидкості між Марком і Олею: 20 - 15 = 5 км/год

Відстань між Марком і Олею можна визначити, помноживши швидкість Олі на час, протягом якого вони їхали: 15 * t, де t - час, який пройшов.

Отже, 15 * t = 5t

Тому Марк догонить Олю через t годин.

Щоб знайти t, потрібно поділити відстань між Марком і Олею на різницю в їхніх швидкостях:

t = (15 * t) / 5

Тому Марк догонить Олю через 3 години.

Пошаговое объяснение: