9. Розв'яжи рiвняння: 1) T (5 — x) + 43 = 7 5 2) 2,7 (0,02x - 2,7) = 10,26 ​


Ответы на вопрос

Отвечает Крапивинцев Сергей.

Розв'яжемо обидва рівняння:

1) T(5 - x) + 43 = 75

Спершу розглянемо ліву частину:

T(5 - x) = 5T - Tx

Тепер перепишемо рівняння знову:

5T - Tx + 43 = 75

Тепер віднімемо 43 від обох сторін:

5T - Tx + 43 - 43 = 75 - 43

5T - Tx = 32

Тепер можемо виділити "T" якій знаходиться в обох доданках:

T(5 - x) = 32

Тепер поділимо обидві сторони на (5 - x):

T = 32 / (5 - x)

2) 2,7(0,02x - 2,7) = 10,26

Спочатку помножимо обидві сторони на 10, щоб позбутися десяткових дробів:

27(0,02x - 2,7) = 102,6

Тепер розглянемо ліву частину:

27(0,02x - 2,7) = 0,54x - 72,9

Тепер перепишемо рівняння:

0,54x - 72,9 = 10,26

Додамо 72,9 до обох сторін:

0,54x - 72,9 + 72,9 = 10,26 + 72,9

0,54x = 83,16

Тепер поділимо обидві сторони на 0,54:

x = 83,16 / 0,54

x ≈ 154,07

Отже, розв'язки рівнянь:

1) T = 32 / (5 - x)

2) x ≈ 154,07