В арифметическом прогрессе S10=20, S20=10 найти S30?​


Ответы на вопрос

Отвечает Алексеев Денис.

Ответ:-30

ПошаговоS_{n} =\frac{2a_{1}+(n-1)*d }{2}*n

S_{10}=\frac{2a_{1} +9d}{2}*10=20= > 2a_{1}+9d=4 (1)

S_{20}=\frac{2a_{1}+19d }{2}*20=10= > 2a_{1}+19d=1 (2) теперь вычитая с (1)-(2) -10d=3=>d=-0,3

2a_{1}+9*(-0,3)=4=>2a_{1}=4+2,7=6,7

S_{30}=\frac{2a_{1} +29d}{2}*30=\frac{6,7+29*(-0,3)}{2}*30=(6,7-8.7)*15=(-2)*15=-30

Отвечает Ятманов Богдан.

Відповідь:     S₃₀ = 91,5 .

Покрокове пояснення:

    ( aₙ ) - арифм. прогресія ;  S₁₀ = 20 ;  S₂₀ = 10 ;  S ₃₀ - ?

   Нехай  а₁ - перший член , а  d - різниця даної ар. прогресії . Тоді

        { S₁₀ = 20 = ( 2a₁ + 9d )10/2 ;   ⇒   { ( 2a₁ + 9d )*5 = 20 ;       ⇒

        { S₂₀ = 10 = ( 2a₁ + 19d )20/2 ;         { ( 2a₁ + 19d )10 = 10 ;

   { 2a₁ + 9d = 4 ;

   {  2a₁ + 19d = 1 ;   віднімемо перше рівняння від другого рівняння :

----------------------------

               10d = - 3 ;  ------>   d = - 3 : 10 ;  ------->  d = - 0,3 .

   Тоді із першого рівняння  2а₁ + 9*(- 0,3 ) = 4 ;  ------>  a₁ = 3,35 .

   S₃₀ = ( 2a₁ + 29d )*30/2 = ( 2*3,35 + 2*(- 0,3 ))* 15 = 6,1 * 15 = 91,5 ;

  S₃₀ = 91,5 .