скорасць пасажырскага цягника у 2 разы меншая, чым скорасць скорага цягника.Вядома, што пасажырски

цягник за 3 г прайшоу 180 км.Кольки киламетрау пройдзе скоры цягник за 5 г?

Ответы на вопрос

Отвечает Кабашева Женя.
1)180/3=60(км/г)
2)60*2=120(км/г)
3)120*5=600(км)