З двух гарадоу адлегласть памиж якими 960 км насустрач адзин аднаму у 8 г раницы выйшли два цягники

.Яны сустрэлися у 6г вечара тагож дня. Знайдзи скорасць першага цягника,кали скорасць другога цягника 40 км в 1г

Ответы на вопрос

Отвечает Равилова Диана.
1)20-8=16г затратили два цягники каб праехать 960км
2)960÷16=60км/г скорость зближэння ( агульная скорость)
3)60-40=20км/г скорасць першага цягника