один з коренів рівняння х²+рх-15=0 дорівнює 3.знайдіть р і другий корінь рівняння.Пожалуста з

розвязком

Ответы на вопрос

Отвечает Мануйлова Катя.
X^2+px-15=0; х1=3 подставим в ур-е
9+3p-15=0
3p=6
p=2
x^2+2p-15=0
D1=1+15=16=4^2 (D1=(b/2)-ac; x1,2=-(b/2)+-√D1)/a) для четных "в".
x1=-1-4=-5
x2=-1+4=3
Отв: р=2; х2=-5
Отвечает Адамов Иван.
Х²+рх-15=0

За теоремою Вієта

{ x1 + x2 = - \frac{b}{a}
{ x1x2 = \frac{c}{a}

{ 3 + x2 = - p
{ 3x2 = - 15

{ x2 = - \frac{15}{3}
{  p = - 3 - x2

{ x2 = - 5
{ p = - 3 + 5 = 2

Відповідь: х2=-5, р=2