Знайдіть площу прямокутного трикутника, якщо бісектриса його гострого кута ділить протилежний катет

на відрізки завдовжки 21 чи і 35 см

Ответы на вопрос

Отвечает Леонов Анатолий.

Знаходимо тангенс гострого кута, про бесектрису до якого йде мова

 21{\rm tg}\,\alpha=(21+35){\rm tg}\,\frac{\alpha}{2};\\
21\frac{2{\rm tg}\,\frac{\alpha}{2}}{1-{\rm tg}^2\,\frac{\alpha}{2}}=56{\rm tg}\,\frac{\alpha}{2};\\
1-{\rm tg}^2\,\frac{\alpha}{2}=\frac{3}{4};\\
{\rm tg}^2\,\frac{\alpha}{2}=\frac{1}{4};\Rightarrow {\rm tg}\,\frac{\alpha}{2}=\frac{1}{2};\Rightarrow {\rm tg}\,\alpha=\frac{4}{3}.

Тоді другий катет трикутника буде

 56:\frac{4}{3}=42,

а отже площа трикутника буде дорівнювати

 S=\frac{1}{2}\cdot42\cdot56=1176.