Ціну товару підвищили на 25%. на скільки відсотків потрібно знизити нову ціну, щоб отримати стару


Ответы на вопрос

Отвечает Романенко Софья.

нехай початкова ціна буде 100 грн, тоді коли ми піднімемо ціну на 25% буде 125 грн

тепер нам потрібно зі 125 грн знов опуститися до 100, для цього позначаємо

125 грн це 100%

100грн це х%

складаємо співвідношення

125/100=100/х

х=100*100/125

х=80 % буде становити  ціна 100 грн від 125 грн

тепер 100%-80%=20%