У даний момент сім’я складається з батька, матері та сина. Сума років усіх членів сім`ї дорівнює

65. Чотири роки тому, батько був старший за сина у 9 років. А 9 років тому сума років усіх членів дорівнювала 40. З’ясуйте скільки років батькові?

Ответы на вопрос

Отвечает Мингазутдинов Галияр.

нехай

x - років матері

y - років батькові

z - років синові, тоді система

х + у + z = 65

х + у + z-27 = 40

але 65-27 = 40 синові <9 років

друге рівняння в системі записуємо так,

x + y-18 = 40, х + у = 58

з першого рівняння системи отримуємо, що

х = 58-у, 58-у + у + z = 65, 58 + z = 65, z = 7

знайдемо вік батька,

у-4 = 9 * (z-4), у-4 = 9 (7-4), у-4 = 9 * 3, у = 27 + 4, у = 31 рік батькові