Катер проплив 18 км за течією та повернувся назад витративши на 48 хв менше ніж на шлях проти

течії. Знайтивласну швидкість катеру ,якщо швидкість річки дорівнює 3 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Борисов Егор.

Нехай власна швидкість катера х км/год, тоді його швидкість за течією х+3 км/год, проти течії х-3 км/год.

48 хв = 48/60 год = 0,8 год.

Маємо рівняння:

18/(х-3) - 18/(х+3) = 0,8

18х+54-18х+54-0,8х²+7,2=0

0,8х²=115,2

х²=144

х=-12 (не підходить)  х=12.

Відповідь: 12 км/год.