Периметр прямокутника дорівнює 166см. Одна з його сторін у 5 разів більша за другу, яка на 68см

менша від третьої. Обчисліть довжини сторін трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Черепков Витя.

Ответ:

1 сторона = 82 см. 2 сторона = 14 см. 3 сторона = 70 см

Пошаговое объяснение:

Нехай 1 сторона трикутника = х см. Тоді 2 сторона = х-68 см.  А 3 сторона = (х-68)×5 см.

Маємо рівняння:

х+х-68+(х-68)×5 = 166

2х-68+5х-340=166

7х=574

х=82 см.

Отже, 1 сторона = 82 см.

          2 сторона = 14 см.    ( 82 см. - 68 см. = 14 см.)

          3 сторона = 70 см.   ( 14 см. × 5 = 70 см.)

Перевіряємо відповідь на правильність: 82 см. + 14 см. + 70 см. = 166 см.

Відповідь:

1 сторона = 82 см.

2 сторона = 14 см.

3 сторона = 70 см