Кількість книжок на першій полиці удвічі менша, ніжна другій. Якщо з першої полиці взяти 9 книжок,

а на другу поставити 12, то на першій полиці стане у 7 разів менше книжок, ніж на другій. Скільки книжок на кожній полиці? ЗАРАНЕЕ СПАСИБО

Ответы на вопрос

Отвечает Вилесова Лиза.

Пусть на 1-ой полке х книг

Тогда на второй 2х по условию

х-9 в 7 раз меньше 2х+12

7(х-9)=2х+12

7х-63=2х+12

7х-2х=63+12

5х=75

х=75 : 5

х=15 книг на первой полке

30 книг на второй.