Вік сина становить 1/5, дочки - 1/7 віку батька. Визначте вік батька, сина та доньки, якщо син на

2 роки старший за дочку.​

Ответы на вопрос

Отвечает Майская Александра.

Пусть х - возраст отца, тогда (1/5)х - возраст сына, (1/7)х - возраст дочки. Сын на 2 года старше дочки. Уравнение:

(1/5)х - (1/7)х = 2

(7/35)х - (5/35)х = 2

(2/35)х = 2

х = 2 : 2/35

х = 2 · 35/2

х = 35 (лет) - отцу

1/5 · 35 = 35 : 5 = 7 (лет) - сыну

1/7 · 35 = 35 : 7 = 5 (лет) - дочке

Вiдповiдь: 35 рокiв батьковi, 7 рокiв синовi i 5 рокiв доньцi.