Члени шкільного гуртка натуралістів вирушили на катері для збирання лікарських рослин. Пропливши за

течією 35 км, вони зробили зупинку на 3 год, після чого повернулися назад. Знайти швидкість катера в стоячій воді, якщо вся подорож тривала 7 год, а швидкість течії річки - 3 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Харюков Антон.

Пошаговое объяснение:

Нехай швидкість катера в стоячій воді х км/год

час який проплив катір за течією 35/(х+3)

час проти течії  35/(х-3)

скаладаємо рівняння

35/(х+3)+35/(х-3)+3=7

35(х-3)+35(х+3)=4(х^2-9)

35х-105+35х+105=4х^2-36

4х^2-70х -36=0

х=18км/ч